Rynny

RYNNY CYNKOWE

Początki stosowania cynkowych systemów rynnowych sięgają początków dziewiętnastego wieku. Do dnia dzisiejszego większość rynien i ornamentów w Paryżu jest wykonywana z cynku i to głównie VMZINC. Elegancja cynkowych rynien i ich trwałość sprawia, że i w obecnych czasach cynk jest wybierany przez właścicieli budynków oczekujących najwyższych standardów i najwyższej jakości.

Matowe wykończenie QUARTZ ZINC znakomicie komponuje się z innymi naturalnymi materiałami takimi jak terakota, ściany z kamienia lub drewna. ANTHRA ZINC stwarza silny kontrast pomiędzy kamieniem wapiennym i ścianami wykończonymi jasnymi barwami. System rynien VM ZINC jest dostępny również w pełnym zakresie Pigmento. Teksturowana powierzchnia patynowanego cynku widoczna jest przez kolor, tak jak włókna drzewa są widoczne przez warstwy lakieru.

Specyfikacje dotyczące rynien cynkowych są dostępne w biurze naszej firmy a interesujące Państwa informacje możemy też przesłać drogą mailową.

RYNNY STALOWE POWLEKANE

Stalowe systemy rynnowe dzięki specjalnym ochronnym powłoką dają gwarancje bezproblemowego użytkowania przez wiele lat.  Wysoką jakość i niezawodność systemu producent Lindab potwierdza 30-letnią pisemną gwarancją. 

Na kompletny system składają się półokrągłe rynny dostępne w 4 rozmiarach, rury spustowe w 4 rozmiarach oraz kilkadziesiąt akcesoriów w tym haki, złączki i wpusty.

Lindab to wybór spośród 11 kolorów  w tym trzech kolorów metalicznych: antracyt, srebrny i miedziany, które można w dowolny sposób łączyć i zestawiać z różnymi pokryciami dachowymi. 

System jest odporny na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne (zarysowania czy pęknięcia) dzięki zastosowaniu specjalnie utwardzonej powłoki polimerowej Elite. 

Specyfikacje dotyczące rynien stalowych są dostępne w biurze naszej firmy a interesujące Państwa informacje możemy też przesłać drogą mailową.

RYNNY MIEDZIANE

Miedź na dachu w postaci pokrycia, obróbek czy też orynnowania jest symbolem długowieczności. Pokryte patyną elementy orynnowania eksponowane na tle elewacji dodają budynkom prestiżu i elegancji.

Poza względami estetycznymi najnowsze badania wykazują że patyna doskonale zabezpiecza blachę miedzianą przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Orynnowanie z blachy miedzianej nie wymaga prac konserwacyjnych koniecznych w przypadku innych materiałów. Dlatego pomimo dość wysokiej ceny w dłuższym okresie czasu okazuje się że miedź jest ekonomicznym materiałem. 

Specyfikacje dotyczące rynien miedzianych są dostępne w biurze naszej firmy a interesujące Państwa informacje możemy też przesłać drogą mailową.